Przyjmujemy deklaracje do lekarza rodzinnego dzieci i dorosłych!

W naszej Przychodni, w trosce o kompleksowość świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej nasi Pacjenci mogą korzystać z usług lekarzy rodzinnych, pediatrów, pielęgniarek środowiskowo – rodzinnych i położnych.

Każdy ubezpieczony ma prawo do wyboru dowolnego lekarza. Aby wybrać swojego lekarza rodzinnego, pielęgniarkę lub położną w naszej przychodni należy osobiście wypełnić deklarację wyboru. Otrzymacie je Państwo w rejestracji przychodni. Z chwilą podpisania deklaracji macie Państwo prawo do korzystania z wszelkich świadczeń udzielanych w ramach umowy z NFZ.


Deklarację możesz złożyć na dwa sposoby:


Zgłaszając się osobiście do przychodni

Otrzymają tam Państwo deklaracje wyboru lekarza, pielęgniarki oraz położnej, które z pomocą naszych pracowników należy wypełnić i podpisać. Wzory dokumentów znajdują się poniżej.

Udając się do naszej przychodni Pacjent powinien posiadać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający ubezpieczenie.


Przez Internetowe Konta Pacjenta

Korzystając z Internetowego Konta Pacjenta mogą Państwo złożyć deklaracje wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej bez wychodzenia z domu.

Po zalogowaniu na konto należy:

  • wejść w „Moje konto”
  • na dole strony, pod śródtytułem „Twoja Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ)”, znaleźć właściwą pozycję i kliknąć „Wypełnij deklarację”
  • po wybraniu placówki/przychodni należy wybrać lekarza, pielęgniarkę lub położną i zatwierdzić

Złożoną deklarację zaakceptujemy najszybciej jak to możliwe.

Więcej informacji na pacjent.gov.pl