Zachęcamy Państwa do zapoznania się z kalendarzem szczepień ustalonym przez Główny Inspektorat Sanitarny. W linkach poniżej znajdziecie Państwo tekst aktualnych Programów Szczepień Ochronnych.

W związku z pojawiającymi się wśród pacjentów wątpliwościami dotyczącymi m.in. skuteczności i bezpieczeństwa stosowania szczepień ochronnych, zachęcamy Państwa do zapoznania się z rzetelnymi danymi medycznymi, fachowymi artykułami oraz najnowszymi informacjami dotyczącymi szczepień. Poniżej znajdą Państwo odnośniki do stron Internetowych kompleksowo omawiających tą problematykę.

Pragniemy także zwrócić Państwa uwagę na narastające w ostatnich latach niebezpieczeństwo występowania chorób zakaźnych, które od wielu lat uznawane były już za opanowane. Tylko dla przykładu, w ostatnim czasie naszym regionem geograficznym wstrząsnęły informacje o kolejnych wypadkach zachorowań na odrę – bardzo ciężką i niebezpieczną chorobę zakaźną. Dlatego też apelujemy do Państwa rozsądku i prosimy o nie podejmowanie pochopnych decyzji opartych niejednokrotnie o zasłyszane z niepotwierdzonych źródeł nieprawdziwe informacje na temat szczepionek i ich wpływu na organizm ludzki.

W ślad za kampanią społeczną zachęcamy Państwa do „zaszczepienia się z wiedzą” – ale tą potwierdzoną licznymi badaniami naukowymi i wieloletnimi obserwacjami, wiedzą rzetelną i wiarygodną.

Jednocześnie informujemy, iż w naszym Gabinecie Szczepień można wykonać wszystkie szczepienia – zarówno te objęte kalendarzem szczepień obowiązkowych jak również szczepienia płatne /dodatkowe, uzyskać fachową poradę dotyczącą szczepień jak i wykonać badanie poprzedzające szczepienie.